Eshop
banner-160x600.gif
Kupujete nové dveře? Nabízíme levné dveřní kování v mnoha různých provedení. V našem širokém sortimentu naleznete i moderní vodovodní baterie a dřevěná i plastová střešní okna. Nově v našem sortimentu betonová dlažba za skvělé ceny.

Tepelná izolace potrubí 
Izolace potrubíSoučasná doba si klade stále vyšší nároky na dobrou izolaci potrubí. Dobře vybraná tepelná izolace potrubí brání oteplování/ochlazování rozváděné vody a zároveň je chráněna i vnější strana před srážením vody. Tepelná izolace potrubí rovněž snižuje hlučnost průtoku v potrubí. Výrobci ji nejčastěji zhotovují z minerální vlny, polyuretanové pěny i speciálně ze skelného vlákna.

Vlastnosti tepelné izolace

Chemicky a tvarově stálý pěnový polyetylen má jemnou strukturu a široce se podílí na snižování tepelných ztrát, na tlumení hluku a zabraňování kondenzaci vody na rozvodech. Syntetický kaučuk je odolný do 160ºC, což se využívá pro solární rozvody. Jinak pomáhá ke snižování tepelných ztrát u teplovodního potrubí. Rovněž izolační trubice ze skelné vaty minimalizují ztráty tepla. Speciální izolací používanou až do 1260 ºC je vyrobená z hlinito – křemičitých vláken.

 

Izolace trubek

Rozměry tepelné izolace

Tepelná izolace potrubí se dá pořídit v různých rozměrech a tloušťkách. Silnější vsrstvy se rovnají vyšším cenám, ovšem ne vždy je tlustší vrstva ideální. Předimenzování se v tomto případě nemusí vyplatit a žádné úspory v budoucnu nečekejte. Jestliže máte v plánu využít potrubní izolaci, kontaktujte odborníky, kteří pomocí počítačového programu zjistí požadovaný rozměr, aby při používání došlo k ekonomickým úsporám.

Tepelná izolace potrubí se vyplatí i u plastových trubek, což se v dřívějších dobách nedělalo. Pro izolaci se velmi frekventovaně používají na trubku nasouvací pružné hadice nebo podélně naříznuté. V prvním případě se nasouvají na potrubí před montáží a ve druhém po namontování.

 

 

Tepelná izolace potrubí se dá snadno nakoupit v našem online shopu, který nabízí kvalitní sortiment od autorizovaných prodejců a výrobců. Pořídit si u nás můžete i ostatní stavebnini s garancí nejnižších cen na českém trhu. Patříme mezi nejlepší a největší obchodníky s nabídkou profesionálního poradenství v případě vašeho zájmu.